Optikáinkban a szemvizsgálatot a vendég panaszától függően diplomás optometrista vagy tapasztalt szemész szakorvos végzi. Amennyiben látással kapcsolatos a probléma, úgy általában tapasztalt optometristánk vizsgál, viszont ha betegségre utaló jel van, akkor mindenképp szemorvoshoz irányítjuk vendégeinket.
- látásvizsgálat és ennek megfelelően a személyre szabott szemüveg készítése,
- gyermek szemészeti magánrendelés DR.KIS-GÁL ÍRISZ doktornővel, 5 éves kortól 18 éves korig, időpont egyeztetés: 06306020330 számon
- felnőtt látásvizsgálat 14 éves kortól TAKÁCS RITA vagy SZITÓ TAMÁS diplomás optometrista-kontaktológussal a hét minden napján,
- plus optix,
- szemfenék diagnosztika pupilla tágítás nélkül,
- 3D látásvizsgálat (legismertebb nevén: PolaTest™-A Zeiss bejegyzett márkaneve),
- kontaktlencse próba lehetősége,
- a precízen és pontosan elkészített, saját műhelyünkben helyben becsiszolt dioptriás szemüveglencse,
- keret adaptálása, a későbbiekben pedig a szervizelése, igazítása.
- meglévő keretbe történő lencse becsiszolása


Panasz nélkül is érdemes mindenkinek legalább kétévente ellátogatni egy szemész szakorvoshoz, viszont a kor előrehaladtával (40 éves kor felett) már évente ajánlott a teljes körű szűrővizsgálat.
Ne feledjük, hogy a legtöbb szembetegség már akkor kiszűrhető, mikor még nem produkál tüneteket és korai stádiumban a kezelés is jóval hatékonyabb!
Optikáinkban a szemvizsgálatot a vendég panaszától függően diplomás optometrista vagy tapasztalt szemész szakorvos végzi. Amennyiben látással kapcsolatos a probléma, úgy általában tapasztalt optometristáink vizsgál, viszont ha betegségre utaló jel van, akkor mindenképp szemorvoshoz irányítjuk vendégeinket.
AZ ÁLTALÁNOS SZEMVIZSGÁLAT MENETE
Minden egyes látásvizsgálat két részből áll: egy objektív, computeres mérésből és egy szubjektív vizsgálati részből. Természetesen a vizsgálathoz tartozik az egyéni igények és szokások megbeszélése, felmérése (pl. kényelmes olvasási távolság, monitorhasználat, autóvezetési szokások stb.), csak így készíthetünk teljesen testre szabott szemüveget. Amennyiben szükséges, további vizsgálatokkal is kiegészítjük a szemvizsgálatot.
Az objektív szemvizsgálat során objektíven, azaz teljesen tényszerűen vizsgáljuk meg, hogy a páciensnek milyen dioptriára van szüksége a fénytörési hibák alapján. A számítógépes vizsgálat alatt teljesen figyelmen kívül hagyjuk, hogy korábban a páciens milyen dioptriát használt, illetve, hogy az előző szemvizsgálatok során milyen korrekciót kapott.
Az objektív szemvizsgálat refrakto- vagy kerato-refraktometerrel történik. Ez egy olyan műszer, ami a szemfenékre vetített jel erősségét figyeli, és így állapítja meg a fenálló fénytörési hiba mértéket. Hatalmas előnye, hogy nagyon gyors és pontos, és mivel a vizsgálat során a tárgy optikai úton távolodik a szemtől, kikapcsolja a szem alkalmazkodását.
Az objektív szemvizsgálat önmagában nem elég a megfelelő szemüveg, vagy kontaktlencse felírásához,de nagyon fontos tájékoztatást ad a szemvizsgálatot végző részére a szem optikai tulajdonságairól.
Ahogy a neve is utal rá, ez egy “saját megfigyelésű” vizsgálat. Ekkor már figyelembe vesszük az objektív vizsgálat eredményét, de a páciens szubjektív eszközök segítségével el is döntheti, hogy mi a számára legkomfortosabb korrekció. Ilyen szubjektív eszköz a próbakeret, a szemüvegszekrény, a különböző optotypek- kivilágított táblák, projektorok, binokuláris ábrák, a phoropter stb..
A szubjektív szemvizsgálat első lépéseként megnézzük, hogy a páciens mennyit lát korrekció nélkül a saját szemével. Azaz először a jobb, majd a bal szemével végig olvastatunk egy táblát.
Következő lépésként, a szeme elé helyezett dioptriák segítségével ki is próbálhatja – először szintén monokulárisan (egy szemmel), hogy az objektív műszerrel mért adatok alapján melyik az az optimális dioptria, ami számára a legmegfelelőbb. Ez után vörös-zöld teszttel, keresztcylinderrel finomítva, majd végül mindkét szemével (binokulárisan) is megnézzük a látásélességét. Végül ellenőrizzük a konvergenciát és olvasótáblával meghatározzuk a közeli, olvasódioptriát.
A vizsgálati eredmény rögzítésekor, a páciens maga is láthatja (ezért szubjektív), hogy melyik dioptriával a legkomfortosabb a látás, emiatt kapta ez a típusú szemvizsgálat a szubejktív elnevezést.